Szilárd tanácsok a Wordpressről, amelyek bárkinek segíthetnek.
Hiányzik a WordPress blogod? Szeretnél egyet létrehozni, de biztosra kell menned, hogy helyesen csinálod? Egy sikeres blog működtetéséhez a tudás és az erőfeszítés stratégiai keveréke szükséges. Ez a cikk néhány okos ötlettel lát el téged az induláshoz.
Próbálj meg landing page-et használni, ha wordpress-t használsz az oldaladon. Ez egy nagyszerű alternatíva az aktuális bejegyzések megjelenítésére, mivel ízlést és pezsgést ad az oldaladnak. Használhatod akár a Premise for Wordpress-t is, ami egy prémium megoldás, amivel máris belevághatsz a folyamatba.
Ügyelj arra, hogy minden egyes blogbejegyzéshez adj hozzá egy szerzői életrajzot azokon a fórumokon, ahol sok blogger posztol. Így minden blogger megfelelő elismerést kap, és az olvasóknak könnyebb ránézésre tudni, hogy ki mit írt. Ráadásul az olvasók hajlamosak lesznek az oldaladon maradni, ha minden szükséges információt egy helyen kapnak.
Nézz szét a bővítmények között, hogy olyan egyszerű eszközöket találj, amelyek jobbá teszik az oldaladat vagy a blogodat. Például hozzáadhatsz egy naptárat az oldalsó menüsorodhoz, hogy megoszthasd azokat az eseményeket, amelyek érdekelhetik az olvasóidat. Számos nagyszerű kiegészítőt is találhatsz, amelyek a hirdetések vezérlését biztosítják, így webhelyedet bevételtermelővé alakíthatod.
Hozz létre okos URL-címeket! Ne használj sok kulcsszót az URL-ben, és tartsd az egészet egyszerűnek és egyértelműnek. Olyan okos permalinkeket akarsz létrehozni, amelyekre könnyű ránézni és könnyen érthetőek. Ez segít felhasználóbarátabbá és érthetőbbé tenni a blogodat.
Hozd ki a legtöbbet a címeidből és a leírásaidból. Bármikor, amikor posztokat osztasz meg a közösségi oldalakon, szükség lehet egy leírásra és címre. Ezek fontosak a jó keresőmotor-optimalizálás szempontjából, ezért ne dobáld ki véletlenszerűen a címeket és a leírásokat. Gondold át, és optimalizáld jó kulcsszavakkal.
Tartsd tisztán és érthetően a permalinkeket. Ez azt jelenti, hogy minden alkalommal, amikor új bejegyzést teszel fel, nézd meg a permalink mezőt. Van értelme a címnek az URL-ben? Segít SEO szempontból? Ha nem, kattints rá és módosítsd, amíg tökéletes nem lesz.
Szánj időt a WordPress kutatására, mielőtt dolgoznál vele. A blog kialakítása előtti tervezéssel időt és fáradságot is megtakaríthatsz magadnak. Ismerd meg a SEO-t, a tartalomkészítést és azt, hogy a WordPress hogyan használható a legjobban az előnyödre.
Ha sok hozzászólásod és egyéb olyan tartalmad van, amely nem ad hozzáadott értéket, töröld azokat. Ez segít abban, hogy az oldal barátságos maradjon az azt megtekintők számára. Az Akismet egy olyan bővítmény, amelyet arra használhatsz, hogy távol tartsd a spameket az oldaladról.
Győződj meg róla, hogy wordpress webhelyed a lehető leggyorsabban töltődik be a látogatóid számára. Ez létfontosságú, mivel egy összeomló vagy túl sokáig tartó webhely elriasztja a felhasználóidat a látogatástól. Egy gyors webhely jó hangulatba hozza a felhasználóidat, amikor naponta ellátogatnak oda.
Amikor Wordpress-sablont választasz, válassz olyat, amelyik gyakori frissítéseket kap. Nem akarsz olyan sablont használni, amelynek készítője elhagyta a frissítéseket, mert néha biztonsági problémákkal kell foglalkoznod. Egy olyan készítő, aki proaktívan frissíti a sablonodat jobb terméket fog adni neked.
Miután elolvastad ezt a cikket, valószínűleg mostantól kezdve egy kicsit többet tudsz a WordPressről Használd azt, amit itt tanultál. Növelni fogod a blogoldalad forgalmát. Használata is könnyebb lesz. Mindenképpen idézd fel ezeket az információkat, amelyeket megtanultál; sőt, érdemes elmenteni ezt az oldalt. Ha egyszer ezeket a változtatásokat beilleszted, az oldalad jobb lesz tőle.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.